+48 732 082 937
Shape
Thumb

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy zabieg odtruwania organizmu jest bolesny?

Nie, podczas odtruwania Pacjent nie odczuwa bólu. Podawane mu są minerały, witaminy i leki drogą dożylną. Mimo to, należy pamiętać, że po odtruciu może pojawić się zespół abstynencyjny, który może wywołać nieprzyjemne objawy, takie jak nerwowość i pobudzenie.

2. Jak długo trwa zabieg odtruwania?

Jest to zależne od kwestii indywidualnych danej osoby. Odtrucie może trwać pół godziny, a inny organizm może wymagać działań medycznych nawet przez pięć godzin.

3. Czy odtruwanie organizmu jest bezpieczne?

Tak, odtruwanie organizmu jest bezpieczne, ponieważ poprzedza je szeroki wywiad medyczny. Dodatkowo odbywa się on w obecności lekarzy specjalistów monitorujących parametry życiowe Pacjenta, podając indywidualnie dobraną kroplówkę, co zwiększa bezpieczeństwo całej procedury.

4. Kto powinien zdecydować się na zabieg odtruwania?

Na odtruwanie alkoholowe może zgłosić się każdy, kto nadużywa alkoholu. Można zdecydować się na jego przeprowadzenie zarówno w przypadku jednorazowego wyskoku alkoholowego (kac), jak i w sytuacji zaawansowanej choroby alkoholowej.

5. Co znajduje się w składzie kroplówki?

W zależności od decyzji lekarza, w skład kroplówki wchodzą indywidualnie dobrane dawki witamin, minerałów i elektrolitów rozpuszczone w soli fizjologicznej, które zostały wypłukane z organizmu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, podawane są również leki, np. nasenne, uspokajające albo przeciwbólowe.

6. Czy zabieg odtruwania może być przeprowadzany wielokrotnie?

Tak, jest to możliwe, ponieważ odtrucie alkoholowe nie jest zabiegiem inwazyjnym. Należy jednak pamiętać, aby nie leczyć każdorazowego „kaca” w ten sposób.

7. Jak odtruwanie działa na organizm osoby uzależnionej?

Za pomocą odtruwania organizm poprawia swój stan, ponieważ zostają wyrównane wszelkie niedobory witaminowo-elektrolitowe, a także ciało człowieka zostaje nawodnione. Poprzez usunięcie toksyn z organizmu łagodzone są objawy zatrucia alkoholowego i zespołu abstynencyjnego.

8. Dlaczego odtruwanie organizmu jest tak ważne?

Osoby nadmiernie spożywające alkohol wprowadzają do swojego organizmu niebezpieczne toksyny, uszkadzające narządy i układy wewnętrzne. Odtruwanie pozwala na pozbycie się szkodliwych związków, zwalczając objawy odstawienia, a także przygotowując Pacjenta do dalszej terapii.

9. Dlaczego podczas odtruwania opieka medyczna jest konieczna?

Ponieważ jedynie zespół medyczny wie w jaki sposób reagować na określone, nagłe zmiany stanu zdrowia Pacjenta. Przykładowo dana osoba może stać się nerwowa i może być konieczna interwencja psychiatry lub psychologa.

10. Jaki jest kolejny krok po odtruciu organizmu?

Dalej warto skorzystać z innych form i metod leczenia uzależnienia od alkoholu. Zaleca się podjęcie psychoterapii, a wspierająco można rozważyć wszywkę alkoholową Esperal.

Umów się na wizytę

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE W DOMU
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Decydując się na naszą usługę, zyskujesz:

Bezpieczeństwo

  • +48 732 082 937

Profesjonalizm

  • +48 732 082 937

Thumb

Komfort

  • +48 732 082 937