+48 732 082 937
Shape
Thumb

WSZYWKA ALKOHOLOWA GDAŃSK - ESPERAL GDAŃSK

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej to dobry pomysł dla każdej osoby, która chce wyjść ze swojego uzależnienia. Nasz specjalistyczny gabinet to miejsce, w którym można bezpiecznie i skutecznie przejść zabieg zaszycia alkoholowego. Jest to miejsce, które cechuje się pełnym profesjonalizmem, a także empatycznym podejściem do każdego pacjenta, który zgłosi się po pomoc. Zapewniamy skuteczne leczenie alkoholizmu metodą awersyjną oraz co z powodzeniem pozwala nam pomagać w zwalczeniu choroby alkoholowej. Podczas zabiegów stosujemy oryginalny lek Disulfiram WZF zapewniający skuteczność działania oraz bezpieczeństwo wykonywania zabiegu.

CZYM JEST ALKOHOLIZM I DLACZEGO POWINNIŚMY GO LECZYĆ?

Choroba alkoholowa wkrada się podstępem do coraz większej ilości domów w Polsce. Cierpią na nią nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, a także najmłodsze pokolenie. Wymagania stawiane przez społeczeństwo powodują, że nie potrafimy sobie często poradzić ze stresem oraz presją, a alkohol wydaje się być doskonałym pomysłem na odstresowanie się. Niestety, alkoholizm to choroba, która wymaga długiego leczenia oraz zastosowania wielu metod równocześnie lub naprzemiennie. Alkoholik potrzebuje również wsparcia ze strony najbliższych, dlatego dobrze jest, by i oni byli zaangażowani w leczenie oraz odpowiednio poinformowani na czym dokładnie polega choroba oraz jak wspierać najbliższego w trudnym momentach odwyku. Nieleczony alkoholizm niestety prowadzi do śmierci, dlatego jeżeli zauważymy u siebie albo u kogoś z naszych najbliższych, że mają oni jakiekolwiek objawy łudząco przypominające do tych, które wiążą się z chorobą alkoholową, powinniśmy się zainteresować i spróbować wesprzeć uzależnionego – początkowo farmakologicznie z pomocą wszywki alkoholowej, a następnie skorzystać z psychoterapii. Tylko kompleksowe leczenie alkoholizmu pozwala wrócić do całkowitej trzeźwości i do życia sprzed nałogu.

Kontakt

ESPERAL GDAŃSK A LECZENIE
CHOROBY ALKOHOLOWEJ

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą, która wpisana została przez WHO do Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób. Jest to choroba poważna. Oznacza to, że w przypadku jej pojawienia się, należy podjąć kroki, by ją wyleczyć. Alkoholizm jest złożoną chorobą, która dotyczy nie tylko ciała, ale przede wszystkim umysłu. Początkowe picie dla zabawy, odstresowania się czy dodania sobie odwagi, przemienia się w picie z przymusu, gdyż umysł nie jest w stanie dostosować się już do życia w społeczeństwie bez niego. Osoba uzależniona nie potrafi normalnie funkcjonować – jeżeli się nie napije. Szacuje się, że z roku na rok coraz większa ilość osób popada w alkoholizm, którego leczenie wymaga wiele czasu oraz poświęcenia. Alkoholik musi się leczyć, gdyż pije on alkohol mimo świadomości o tym, jak szkodliwe jest to dla jego zdrowia, a nawet życia.

NA CZYM POLEGA DZIAŁANIE DISULFIRAMU?

Disulfiram to substancja aktywna tabletek wszywki alkoholowej. Jego działanie znane jest już od wielu lat i przez cały ten okres cieszy się powodzeniem w leczeniu alkoholizmu. Na czym dokładnie polega działanie wszywki alkoholowej?

Disulfiram umieszczony w ciele alkoholika nie wywołuje żadnych zaburzeń w funkcjonowaniu, gdy zachowana zostaje abstynencja. W przypadku dostarczenia do swojego ciała etanolu, wszywka uaktywnia swoje działanie i zaburza działanie wątroby. W normalnych warunkach wątroba metabolizuje etanol do aldehydu octowego, następnie do kwasu octowego, a finalnie do wody oraz dwutlenku węgla, które mogą być bezpiecznie wydalone z organizmu. Gdy w ciele znajduje się Disulfiram, etanol jest w stanie w sposób szybki przekształcić się jedynie w aldehyd octowy, który jest najgroźniejszy dla organizmu człowieka. Nagromadzenie się go w krwiobiegu, wywołuje objawy ostrego zatrucia alkoholowego, które utrzymują się nawet do dziesięciu godzin! Disulfiram będzie uruchamiał swoje działanie każdorazowo, po wykryciu etanolu w ciele osoby uzależnionej, bez wyjątku, nawet w przypadku skorzystania z płynu dezynfekującego lub płynu do płukania ust z alkoholem w składzie. Wszywka działa od 8 miesięcy do nawet roku, a więc wystarczająco długo, by podjąć realne działania ukierunkowane na powrót do zdrowia.

JAKIE OBJAWY WYSTĘPUJĄ PO SPOŻYCIU ALKOHOLU BĘDĄC ZASZYTYM?

Alkohol, który spożyje osoba uzależniona w trakcie terapii wszywką, wywoła nieprzyjemne objawy przypominające zatrucie alkoholowe. I tak do najczęściej pojawiających się objawów, które potrafią uprzykrzyć alkoholikowi życie na co najmniej kilka godzin, zaliczyć można:

 • Nadmierne pocenie się;
 • Kołatanie serca;
 • Skoki ciśnienia tętniczego;
 • Uderzenia gorąca;
 • Zaczerwienienie twarzy szyi i dekoltu;
 • Silne bóle brzucha, mdłości i wymioty;
 • bóle i zawroty głowy;
 • Uczucie duszności;
 • Poczucie lęku i niepokoju;
 • spadek nastroju, pojawienie się negatywnych myśli.

W ten sposób objawia się ostre zatrucie alkoholem u osób bez oznak uzależnienia od alkoholu. W przypadku alkoholików objawy mogą być takie jak:

Thumb

Najnowsze wpisy

Zajrzyj na naszego bloga

Thumb

Skąd się bierze uzależnienie od alkoholu?

Uzależnienia to szeroki temat, który ma związek z kombinacją wielu indywidualnych czynników. Nigdy nie wiadomo kogo dotknie choroba, ponieważ nie istnieją żadne bariery wiekowe oraz płciowe. Uzależnić się może każdy, od praktycznie wszystkiego. Są także specyficzne środki – używki, takie jak: alkohol, papierosy i narkotyki. Ich wpływ na organizm jest bardzo szkodliwy. Z tego względu […]
Thumb

Jakie zagrożenie stanowi padaczka alkoholowa?

Każdy z nas z pewnością słyszał o epilepsji, która potocznie nazywana jest padaczką. Choroba należy do problemów z dziedziny neurologii i objawia się różnego rodzaju drgawkami, połączonymi ze znacznymi zaburzeniami świadomości. Jest to groźny stan, który wymaga odpowiedniego postępowania. Wynika z niespodziewanych wyładować między komórkami […]
Thumb

Groźna choroba alkoholowa – jak nie zachorować?

Alkoholizm przez wiele osób jest bagatelizowany. Ze względu na słabe doinformowanie oraz brak szerzenia wiedzy na temat choroby, ludzie przestali widzieć w niej złe skutki. Słysząc alkoholizm wyobrażamy sobie nietrzeźwego mężczyznę w średnim wieku, leżącego nieprzytomnego na ulicy. Jest to stereotypowe skojarzenie, które mylnie szerzone jest na wysoką […]

Umów się na wizytę

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE W DOMU
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Decydując się na naszą usługę, zyskujesz:

Bezpieczeństwo

 • +48 732 082 937

Profesjonalizm

 • +48 732 082 937

Thumb

Komfort

 • +48 732 082 937